2024. máj. 2. csütörtök
Zsigmond, Zoé

Tímea, Irma

Tíz éves plébánia bérmálással és keresztút megáldással

Nekünk Zalakaroson élőknek az Isteni Irgalmasság vasárnapja 2006-óta különösen is jelentős ünnep. Templomunk Isten Irgalmasságának tiszteletére szentelése óta évről évre tartja meg búcsúját, valamint felszentelésének emléknapját egyben. Templomunk ötéves ünnepségekor 2011-ben boldoggá avatták Rómában II. János Pál pápát, 2014-ben pedig plébániánk alapításakor a szentté avatása történt meg XXIII. János pápával együtt. Az idei évben így megülhettük plébániánk fennállásának tizedik évfordulóját. Időben nem sok a tíz év, de annál fontosabb, hiszen igazából ekkor alakulnak ki egy szervezet életében az utókor számára hagyandó struktúrák, melyben működni fognak nemcsak a jelen, hanem a következő generációk is.

2024. április 7-én a délelőtt 10 órai szentmisében Varga László megyéspüspök úr 9 fiatal számára szolgáltatta ki a bérmálás szentségét, hallgatta végig az elmúlt tíz év fontosabb eseményeiről történő beszámolást, majd pedig áldotta meg az idei évben elkészült új kültéri keresztutunkat.

A keresztút Bálizs Andrej zalakarosi főépítész tervei alapján Farkas Ferenc Munkácsy-díjas szobrászművész samott képeivel, Csöndör Norbert kivitelezésében valósulhatott meg a hívek adományaiból, valamint Zalakaros Város Önkormányzata és a Zalakarosi Vállalkozók Szövetségének támogatásából.

Köszönjük mindenkinek az elmúlt tíz év minden adományát és támogatását!

Bővebb információ a Kaposvári Egyházmegye honlapján az alábbi linken: