2024. április 20. szombat

Konrád

Kisrada

A Kisradai Egyházközség egy csodabogár a plébánia filiái között, hiszen eredetileg Nagyrada filiái közé tartozott, de állami közigazgatásilag pedig Garabonc részévé lett az idők során. Mindamellett, hogy önállósága államilag megszűnt, egyházi közigazgatásban megmaradt egyházközségnek. Ezt azzal is érhette el, hogy fiatal templomocskája van a kicsiny közösségnek. „A településen egy 1938-ból való harangláb áll. 1998-ban építették fel új templomát.” (Névtár) A templomot a haranglábhoz építették hozzá, mindössze 69 négyzetméter alapterületű. A templomocska a „Kisradai templom építéséért és fejlesztésért alapítvány” munkája révén valósulhatott meg. A titulusa Nagyboldogasszony, ünnepe augusztus 15, a templom búcsúját az ünnep rangja miatt a napján üljük meg. 2014- április 27-től a Zalakarosi Plébánia fíliája.

Nagyboldogasszony Templom