2024. április 29. hétfő
Péter

Katalin, Kitti, Kata

Év eleji tájékoztatások

Az idei évben is megtartásra kerültek a szokásos év eleji testületi ülések. A testületek tiszteletben tartva a Kaposvári Egyházmegye 2023.évi I. körlevelének G-0018/2023. számú rendelkezését az egyházi hozzájárulás mértékét a következőképpen határozta meg:

Az egyházmegye a nettó bevétel 1%-ában határozta meg az egyházi hozzájárulás mértékét, a testületek pedig maguk dönthették el, hogy ennek tudatában helyi szinten mi legyen az egyházi hozzájárulás „minimumösszege”, azaz mi az az alsó összeghatár, amit egyházi hozzájárulás címén évi szinten lelkiismereti kötelességként be kell fizetni valakinek. Az egyházi hozzájárulással kifejezzük az egyházhoz és azon belül egy plébániai közösséghez való tartozásunkat támogatva az adott közösség kiegyensúlyozott működését, fenntartását és ha lehetőségek engedik fejlesztéseit.

Zalakaros és filiáiban(Zalamerenye, Garabonc, Kisrada) az egyházi hozzájárulás mértéke a jövedelem (fizetés, nyugdíj stb.) egy %-a, de a minimumösszege 5.000Ft/fő/év.

Galambok és filiájában(Zalaszentjakab) az egyházi hozzájárulás mértéke a jövedelem (fizetés, nyugdíj stb.) egy %-a, de a minimumösszege 4.500Ft/fő/év.

Zalakomár és filiájában(Balatonmagyaród) az egyházi hozzájárulás mértéke a jövedelem (fizetés, nyugdíj stb.) egy %-a, de a minimumösszege 4.000Ft/fő/év.

Továbbra is kérjük a hívek nemeslelkű támogatását! Köszönjük!