2024. április 29. hétfő

Garabonc

Temetőlátogatás: Garabonc

pl.

A mindenszentek előtti és utáni hétvégi miserend nem változik!

A temetőlátogatások alkalmával van lehetőség az új síremlékek megáldására, amit a sekrestyéseinknél előre tudnak jelezni. Kérjük a Kedves Híveket, hogy ezen időpontokat tartsák szem előtt. Síremlékek megáldására egyedi időpontban csak előzetes egyeztetés alapján lehetséges az ünnepek után.

Megyéspüspök úr rendelkezése alapján a sírmegáldás stóladíja 7.000Ft/sírkő

Ne feledkezzünk meg az ünnepek alatt arról, hogy elhunyt szeretteinkért imádkozzunk, és amennyiben tehetjük, törekedjünk arra, hogy teljes búcsút is nyerjünk részükre, amelyet az Egyház engedélyez számunkra.

„Csak a tisztítótűzben szenvedő lelkek javára fordítható teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki

1, november 1-8-ig áhítatos lélekkel temetőt látogat, s legalább lélekben imádkozik az elhunytakért (mind a nyolc nap elnyerhető);

2, halottak napján, XI. 2-án (vagy az ordinárius engedélyével a megelőző vagy a következő vasárnapon vagy Mindenszentek napján) templomot vagy kápolnát áhítattal meglátogat, s egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet elimádkozik…”A Búcsúk kézikönyve 29. pontja

A hívőnek a búcsú elnyerését akarnia kell, a teljes búcsú elnyeréséhez a léleknek nem szabad ragaszkodnia semmiféle bűnhöz, még bocsánatos bűnhöz sem és teljesítenie kell még három feltételt szentségi gyónás (kegyelem állapotában legyen), szentáldozás, és a Szentatya szándékára történő imádság (legalább egy Miatyánk és egy Üdvözlégy Mária).

Kívánjuk elhunyt szeretteinknek és papjainknak az örök élet boldogságát!