2024. április 20. szombat

Konrád

Ökomenikus imahét

A 2022. január 16-23-ig tartó ökumenikus imahétbe kapcsolódhattunk be 2022. január 18-án a Galamboki plébániatemplomban. A keleti keresztények által összeállított imafüzet alapján közösen imádkozhattunk reformátusok és katolikusok az egyházak egységéért. Az imahét alap evangéliumi szakasza a Szent Máté evangéliumából a napkeleti bölcsek hódolata. A liturgiában Bertók Dániel lelkész úr hirdette az igét. Gondolataiban Isten vezetéséről tett tanúbizonyságot, amely nem mindig egyenes, szenvedés mentes utat jelenthet az ember életében, mint a választott népnek sem. Mégis bizonyosságunk lehet abban, hogy előttünk halad, mint ahogy a kivonuláskor a nép előtt haladt, és mi reá hagyatkozhatunk. Meglátni a csillagát, mint a napkeleti bölcsek felismerték.

2022. január 21-én 18 órakor a Galamboki Református Imaházban lesz újabb ökumenikus imaalkalom.