2024. április 23. kedd
Béla

György, Debóra

Járványügyi rendelkezések

Hirdetjük a Kedves Híveknek, hogy minden bizonnyal a járványügyi helyzet romlása okán, a Kaposvári Egyházmegyében újra járványügyi korlátozások kerültek bevezetésre november 7-től. A hívekre vonatkozó részeket itt közöljük:

Varga László megyéspüspök 2021. november 7-étől az alábbi rendelkezéseket lépteti életbe a Kaposvári Egyházmegyében.

- Templomainkban a szentmiséken és egyéb liturgikus tevékenység során a maszk használata kötelező.

- A kézfogást a liturgiában mellőzzük!

- Akik felső légúti betegség tüneteit észlelik magukon (köhögés, tüsszögés, orrfolyás), ne menjenek templomba és közösségbe. Ebben az esetben rajuk, mint minden beteg esetében, a vasárnapi szentmisén való́ részvétel kötelezettsége alóli felmentés érvényes.

Az emberszeretet parancsa és az egymásért érzett felelősség ösztönözzön mindannyiunkat a fertőzések megelőzésére tett intézkedések következetes betartására! Imádkozzunk a járvány mielőbbi megszűnéséért!

(Forrás: Kaposvári Egyházmegye)

Miután a múlt héten nem volt hirdetve a hétvégi szentmisék alkalmával a jelen korlátozás, ezért aki nem értesült a rendelkezésről, azoknak természetesen nem róható fel, ha az előírásokat betartását ezen a hétvégén még nem tudja betartani.